Individualios gitaros pamokos ir gitarų e-parduotuvė
Kaip išsirinkti gitarą D.U.K.
Visi norintys pradėti mokytis groti gitara visų pirma susiduria su tais pačiais neraminančiais klausimais: kaip išsirinkti pirmąją gitarą? Kokią gitarą rinktis? Akustinę, klasikinę, o gal net iškart elektrinę gitarą? Visus šiuos ir kitus klausimus lengvai gali atsakyti „Dream On” gitaros studijos mokytojai pirmos pamokos metu, tačiau jei norite išsirinkti jums tinkantį instrumentą pats ar pati pateikiame mūsų parengtą trumpą dažnai užduodamų klausimų gidą „Kaip išsirinkti gitara?”
Ar reikėtų pirkti gitara vykstant į pirmają gitaros pamoką „Dream On” studijoje?
Kaip jau minėjome, visais atevejais pirmiausia rekomenduojame įsigyti gitarą tik pasitarus su gitaros mokytoju ar apsilankius bent vienoje gitaros pamokoje „Dream On” studijoje. Mūsų gitaros studijoje turime visų rūšių gitarų, kurias galime parodyti bei apie kurias galime papasakoti, o pabandę visus variantus tikrai galėsite išsirinkti tinkamiausią instrumentą, kuris jums nekels abejonių bei rūpesčių mokantis. Taip pat perkant gitaras studijoje „Dream On” už šių instrumentų aptarnavimą, priderinimą ir tinkamą garantinę priežiūrą liekame atsakingi mes – „Dream On” studija. Taigi studijoje parduode tik mūsų išbandytus, patikimus ir laiko patikrintus instrumentus ir priedus, už kuriuos mokiniams (ir ne tik) esame atsakingi ir užtikrinti 110%, o kitokių instrumentų net ir nesiūlome.
Kurią gitara pasirinki – akustinę ar klasikinę?
Dažniausiai norintys mokintis groti gitara renkasi tarp akustinių ir klasikinių gitarų, nes šios gitaros, skirtingai nuo elektrinių gitarų, skamba ir be papildomo įgarsinimo ar kitos įrangos, tad yra lengvai transportuojamos ir naudojamos be jokių papildomų priedų. Nepaisant to renkantis gitara tarp akustinės ir klasikinės reikia atkreipti dėmesį ne į šių gitarų panašumus (vienodas derinimas, galima groti tą patį, stygų skaičius vienodas ir t.t.), o į jų skirtumus, kurie lemia skirtingą jų skambesio spalvą bei grojimo techniką ir patogumą:Klasikinė gitara iš esmės sukurta groti klasikinę, muzika, tačiau kadangi visų gitarų derinimas remiasi vienodomis taisyklėmis, taigi su ja galima taip pat groti visą tai, ką bandytumėte grotumėte taip pat ir ant akustinės bei elektrinės gitaros. Tačiau išskiriant tris esminius klasikinės gitaros skirtumus gali pabrėžti, jog:A. Klasikinės gitaros kūnas iš esmes yra šiek tiek kitokios formos bei mažesnis, taigi universaliai tinkamas groti ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Pilno dydžio klasikinės gitaros yra 4/4, tačiau gaminamos ir 7/8, 3/4 ir net 1/2 klasikinės gitaros, tačiau vaikams nuo 8-9 metukų rekomenduotume iškart įsigyti 4/4 gitaras;B. Klasikinės gitaros stygos yra nailoninės (nors kai kurios stygos gali atrodyti metalinės, tačiau jos tik apvynios nikeliu, o viduje rastumėte nailono giją), taigi šių stygų tempimas yra kiek mažesnis (bendras stygų itempimas nuo 32kg iki 45kg), todėl stygas užspausti mokymosi pradžioje yra kiek lengviau bei mažiau skausminga.C. Klasikinės gitaros kotas (grifas) yra šiek tiek platesnis, todėl reikalauja mažiau tikslumo bandant užspausti ir nepriliesti kitų stygų, o taip pat suteikia daugiau vietos užspaudimui, laikant rankoje jaučiasi kiek stabiliau.Kalbant apie akustines gitaras:A. Akustinės gitaros skirtingai nei klasikinės yra kiek didesnės bei gali būti įvairių formų (pvz. Dreadnought, Jumbo, Folk ir t.t.);B. Akustinių gitarų stygos yra metalinės, taigi priklausomai nuo stygų komplekto stygos gali būti įtemptos nuo 60 iki 90 kg jėgos tempimu, todėl metalinės stygos kiek sunkiau pasiduoda spaudimui, tačiau sukuria ryškesnį bei sodresnį garsą nei nailoninės.C. Standartinių akustinių gitarų kotas (grifas) yra šiek tiek siauresnis, tad pradžioje stygos išties gali atrodyti labai arti viena kitos, tačiau pripratus tai nebekelia jokių papildomų rūpesčių.
Kokio dydžio ir formos gitaros man reiktų?
Kalbant apie klasikines gitaras, šios gitaros dažniausiai turi tik vieną standartinę formą, o gitarų dydžiai žymimi atitinkamai:1/4 klasikines gitaras rekomenduojame vaikams nuo 3 iki 5 metų amžiaus ir neaukštesniems nei 110 cm 1/2 klasikines gitaras rekomenduojame vaikams nuo 4 iki 6 metų ir neaukstesniems nei 125 cm. 3/4 klasikines gitaras rekomenduojame vaikams nuo 6 iki 9 metų ir neaukstesniems nei 140 cm. 4/4 klasikinės gitaros yra pilno dydžio gitaros, taigi tinka suaugusiems bei ,pagal „Dream On” gitaros studijos rekomendacijas, vaikams nuo 9-10 metų bei aukstesniems nei 140 cm.
Akustinės gitaros pagal dydžius dažniausiai neskirstomos ir kaip taisyklė tinka visiems suaugusiesiems bei vaikams nuo 11-12 metų bei aukstesniems nei 145 cm. Pateikiame akustinės gitaros dalių schema bei kelių skirtingų formų pavyzdžius. Taip pat pabrėžtina, jog kai kurios akustinės bei klasikinės gitaros gali turėti išpjovas, kurios reikalingos grojant lengviau pasiekti tolimesnius skirsnius.
Kaip suderinti gitarą?
Standartinis gitaros derinimas žymimas raidėmis EADGBE: E – šešta arba storiausia apvyta styga, A – penkta, D – ketvirta, G – trečia, B – antra, E – pirma arba ploniausia metalinė arba nailoninė styga.
Nesistebėkite, pagal standartinį derinima šeštoji ir pirmoji stygos yra derinamos vienodai natai E (Mi), tačiau pabrėžtina, jog storiausios stygos E (Mi) derinimas žymimas E2, o ploniausios pirmosios stygos derinimas žymimas E4.
Derinant visiškai naują gitarą arba pakeitus visas stygas gali būti sunku suderinti gitarą, tačiau derinant gitarą galima naudotis derinimo prietaisais (pvz. https://grojugitara.com/product/gitaros-derintuvas/), kurių pagalba galėsite suderinti gitarą labai tiksliai, nes jie veikia pjezoelektronikos principu (mechaninius gitaros virpesius paverčia atitinkamo dažnio elektros srovės įtampa). Taip pat pakankamai patogiai galite susiderinti ir išmaniajame mobiliajame telefone atsisiuntus nemokamą programėlę – GUITAR TUNA.
Susiderinti gitara šia programa nėra sunku, o jei kiltų papildomų abejonių visada galite pasižiūrėti šį pavyzdį, kuriame derinama gitara naudojantis aptarta programėle:
Kiek reikėtų skirti pinigų gitarai?
Studijoje „Dream On” turime galimybę pasiūlyti garsiausių gamintojų, tokių kaip FENDER, SQUIER, GIBSON, EPIPHONE ar IBANEZ instrumentų, tačiau per ilgą mokymo praktiką ieškant tinkamiausio sprendimo mokiniams ir išbandžius šimtus gitarų variantų studijoje „Dream On” suradome tinkamiausius sprendimus pradedantiesiems ir pažengusiems, kurie netuštins piniginės. „Dream On” studijoje remiamės atsakinga praktika rūpinantis mūsų mokinių interesais, todėl galime pasiūlyti puikias išbandytas klasikines gitaras nuo 54 EUR, o akustines gitaras nuo 75 EUR.
Ar reikalinga speciali gitara kairiankiams?
Kadangi kairiankiai mokiniai turi mokytis groti gitara „veidrodžio principu”, taigi nors gitaros konstrukcija lieka tokia pati, tačiau reikia perdėti stygas. Perkant gitaras pritaikytas kairiankiams šios gali būti iki 30% brangesnės, tad studijoje „Dream On” visada rekomenduojame pirkti standartines gitaras dešiniarankiams ir esant poreikiui tiesiog perdėti stygas, taip sutaupant pinigų ir visada turint galimybę gitarą vėl lengvai pritaikyti dešiniarankiam grojimui.
Jei vis dar turite neatsakytų klausimų ar norite pasiteirauti papildomai prašome jūsų NEDVEJOJANT KREIPTIS studijos telefonu +370 607 38337 ARBA ELEKTRONINIU PAŠTU INFO@GROJUGITARA.LT IR MES PABANDYSIME Į JUOS ATSAKYTI.